Liposukce - odsátí tuku

Liposukce - odsátí tuku Liposukce - odsátí tuku

Liposukce

  • Odsátí tuku patří bezesporu k nejčastějším operacím v oblasti estetické chirurgie.

Liposukce není vcelku technicky náročná a při správné indikaci má velmi dobrý efekt. Není však metodou dietní, vhodnou k cekové redukci váhy. Je to druh "bodycontouringu" neboli vyrýsování těla pomocí redukce tukových polštářů v problematických partiích. Nejčastěji jsou to oblasti břicha, boků, stehen, hýždí , někdy i kolen či paží. Větší efekt má liposukce u žen než u můžů, vzhledem k rozdílnému poměru tuku a svalstva. Často jsou klientkami i štíhlé ženy nebo sportovkyně, kde jsou tuková deposita vytvořena vlivem dědičné dispozice a udržují se i přes výraznou pohybovou aktivitu.

K odsátí přebytečného tuku se používá speciální kanyla 3-6 mm silná, která je napojena na přítroj vyvíjející podtlak. Po napuštění zakreslených partií speciálním roztokem se tuk odsává z malých řezů vějířovitým pohybem. Při správném provedení dochází k plošně rovnoměrnému ztenčení podkožní tukové vrstvy. Efekt v odsátých partiích je trvalý, neboť v dospělosti je počet tukových buněk již stálý, zničené a odsáté buňky se již neobnovují a nové se netvoří.

Před operací je opět důležitá konzultace. Zásadní je, aby se představy pacienta shodovaly s možnostmi operatéra. Existuje několik typů liposukce, které se liší způsobem rozbíjení tukových buněk. Vždy se však daná oblast nejprve napustí roztokem, který vyplní prostor určený k narušení tukových buněk. Ty poté odsáváme kovovými kanylami různých typů. Menší partie je možno operaovat v místním znecitlivění ambulantně, u větších partií je vhodné operovat v celkové anestezii s 1-2 denní hospitalizací. Po každé liposukci je doporučeno nosit 6 týdnů elastické prádlo, které pomáhá vstřebávání poooperačních otoků a podlitin.

Komplikace při hojení jsou velmi ojedinělé, po radikálních liposukcích a při snížené elasticitě kůže mohou přetrvávat nerovnosti v podkoží.

Operace prsou


Zvětšení prsou
Zmenšení prsou
Modelace prsou
Gynekomastie
zobrazit více ...

Operace obličeje


Facelift obličeje
Lifting čela a obočí
Odstraňování vrásek
Plastická operace brady
zobrazit více ...

Operace stehen


Redukce valů stehen
zobrazit více ...

Oči


Operace očních víček (blepharoplastika)
zobrazit více ...

Operace uší


Operace ušních boltců
zobrazit více ...

Operace nosu


Operace nosu (rhinoplastika)
zobrazit více ...

Liposukce


Odsátí tuku
zobrazit více ...

Abdominoplastika


Operace nadbytku kůže v oblasti břicha
zobrazit více ...

Rty


Zvětšování rtů
zobrazit více ...

Labioplastika


Úprava ženských genitálií
zobrazit více ...

Paže


Redukce valů paží
zobrazit více ...

Bradavky


Korekce vpáčených bradavek
zobrazit více ...
Zrovna nejsme online.
Prosím zanechte nám vzkaz. Odpovíme brzy.
Odeslat vzkaz
CZ
DE